آمادگی ایران برای میزبانی بازی‌های آسیایی زمستانی

آمادگی ایران برای میزبانی بازی‌های آسیایی زمستانی

در حالی که ایران تمایل دارد برای بازی‌های آسیایی زمستانی اعلام آمادگی کند، رئیس شورای المپیک آسیا اعلام کرده پیشنهاد می‌شود این میزبانی به پکن یا آلماتی داده شود.
 آمادگی ایران برای میزبانی بازی‌های آسیایی زمستانی - تصویر 1
در حالی که ایران تمایل دارد برای بازی‌های آسیایی زمستانی اعلام آمادگی کند، رئیس شورای المپیک آسیا اعلام کرده پیشنهاد می‌شود این میزبانی به پکن یا آلماتی داده شود.

به گزارش فارس، بعد از حضور نمایندگان شورای المپیک آسیا در تهران و دستاوردهایی که از این حضور نصیب ایران شد، فدراسیون اسکی نیز ظاهرا بی‌نصیب نماند!

برخی از رسانه‌ها اعلام کردند وزیر ورزش در پیشنهادی به شیخ احمد گفته ایران میزبان بازی‌های آسیایی زمستانی شود چرا که مسئولان فدراسیون اسکی معتقدند توانایی میزبانی رقابت‌هایی همچون بازی‌های آسیایی زمستانی را دارند، اما سوال اصلی این است که آیا ایران زیرساخت‌های لازم را برای برگزاری چنین رویداد بزرگی دارد، آن هم مقابل کشورهایی مانند چین و قزاقستان که میزبان المپیک 2022 هستند.

در حالی که مسئولان فدراسیون اسکی ایران در نظر دارند تا به طور رسمی این درخواست را به شورای المپیک آسیا اعلام کنند، اما شیخ احمد الفهد الصباح رئیس شورای المپیک آسیا در نقل قولی که در روزنامه عرب تایمز منتشر شده اعلام کرده با توجه به اینکه میزبان المپیک 2022 بین پکن و آلماتی انتخاب خواهد شد پیشنهاد می‌شود میزبانی بازی‌های آسیایی در سال 2021 نیز به کشور انتخاب شده برای المپیک 2022 داده شود تا کشور میزبان، خودش را برای المپیک آماده کند.


ناصر طالبی رئیس فدراسیون اسکی درباره پیشنهاد میزبانی این بازی‌ها به فارس گفت: نگاه من فقط به برگزاری بازی‌ها نیست؛ با توجه به پیست‌های فرسوده‌ای که داریم اگر چنین اقدامی برای میزبانی صورت بگیرد دولت هم ورود خواهد کرد و پیست‌ها آماده می‌شود.

وی افزود: مهم این است استارت کار را بزنیم، اما و اگرها را کم کنیم و اگر چنین اتفاقی رخ دهد پیست‌ها جان می‌گیرند. قبل از انقلاب هم قرار بود چنین میزبانی داشته باشیم که این اتفاق رخ نداد.

برای برگزاری رقابت‌هایی در حد بازی‌های زمستانی به تجهیز برخی لوازم نیاز است در حالی که به نظر می‌رسد در مقایسه با چین و قزاقستان که برای گرفتن میزبانی المپیک رقابت می‌کنند ایران شانس زیادی ندارد. از طرفی تجهیز پیست‌ها به بودجه کلانی نیاز دارد و ایران نیز با توجه به برخی محدودیت‌ها نمی‌تواند مسابقات بعضی از رشته‌ها را در کشور برگزار کند.

رئیس فدراسیون اسکی در این باره هم گفت: میزبان می‌تواند دو رشته را حذف و 2 رشته دیگر جایگزین کند، بنابراین می‌توان این مشکل را حل کرد. مشکل ما برگزاری مسابقات پاتیناژ است که فکر می‌کنم مجموعه 12 هزار نفری آزادی این ظرفیت را برای برگزاری این مسابقات داشته باشد.

نکته دیگر اینکه در حالی که همه کشورها خود را برای رقابت مهمی همچون کسب سهمیه المپیک و حضور در المپیک ریو آماده می‌کنند، بسیاری از فدراسیون‌های ما با مشکلات مالی مواجه هستند. از طرف دیگر ایران میزبان مسابقات غرب آسیاست و هنوز مشخص نیست بودجه لازم برای برگزاری این مسابقات چطور می‌خواهد تامین شود.  


نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه