احسانی: یا مایلی کهن بیاید یا یاوری

دکتر احسانی در ادامه گفتگویش با خبرنگار “ورزش سه” درباره دلیل پیشنهاد مایلی کهن و یاوری از سوی خودش به کمیته فنی برای سپردن هدایت تیم ملی امید گفت: این نظر شخصی من بود و در کمیته ۷-۸ عضو دیگر هم حضور داشتند و هر کس نظر خودش را داد.

وی ادامه داد: سوابق مربیگری خوبی دارند و از نظر تحصیلات و نظم و دیسیپلین که نیاز اصلی و فعلی تیم ملی امید است می‌توانند کمک زیادی کنند.

احسانی در پاسخ به این سوال که سوابق سرمربیان پیشنهادی‌اش آنچنان هم درخشان نیست، گفت: ببینید، شرایط متفاوت است. به طور مثال مگر با آقای مایلی‌کهن ۶ گل به کره جنوبی نزدیم؟ مگر آقای یاوری چندین جوان به لیگ معرفی نکرد؟ به هرحال به نظر من در حال حاضر نظم و دیسیپلین در حال حاضر لازمه و اولویت اصلی است.

وی در ادامه افزود: من با آمدن آقای وینگادا مخالف بودم چون در آن زمان ۱۰-۱۲ مربی آزاد داشتیم که می‌توانستند به تیم کمک کنند. البته تمام تقصیرات هم گردن آقای وینگادا نبود. به هرحال در حال حاضر اگر مربی‌ای بخواهیم جایگزین ایشان کنیم باید تجربه حضور در لیگ و ملی داشته باشد. بی‌نظمی‌ها به تیم ملی ضربه زد و این دو نفر می‌توانند به نظرم آن را مدیریت کنند. هر کسی که بیاید باید حمایت شود و امکاناتی که به مربیان خارجی می‌دهیم به آنها هم بدهیم.

احسانی همچنان بی‌انضباطی را یکی از عوامل اصلی ناکامی تیم ملی امید می داند و در این ارتباط می‌گوید: یکی از پارامترهای اصلی موفقیت تیم امید، اخلاق و نظم و انضباط است. چندین بازیکن تیم ملی امید در حد تیم ملی بزرگسالان هستند اما این‌ها باید مدیریت شود.

عضو کمیته آموزش فدراسیون فوتبال درباره شایعه حضور کرانچار در تیم ملی امید گفت: به نظرم ایشان مربی خوبی است و البته اگر بخواهد در تیم ملی امید شروع کند باید به اندازه مربی ایرانی بازیکنان را بشناسد. درست است که کرانچار چندین سال در ایران حضور داشته اما بیشتر درگیر باشگاه خودش بوده است و بازیکنان جوان را نمی‌شناسد!

وی افزود: مشکل فوتبال ایران این است که طاقت ندارند. مربی اگر نتیجه نگیرد خیلی زود عوض می‌شود در صورتی که در آن سوی دنیا گوآردیولا در اولین بازی‌اش مقابل دورتموند شکست می‌خورد و کسی در کارش دخالت نمی‌کند، دیوید مویس یک فصل با منچستر بد نتیجه می‌گیرد اما تا پایان فصل پای او می‌ایستند. اما اینجا از مربی انتظار معجزه دارند. فکر می‌کنید چرا آقای غلام پیروانی نتیجه نگرفت؟ خیلی‌ها به او کمک نکردند، از فدراسیون تا باشگاه ها.

احسانی با انتقاد از دخالت‌های وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک در امر فدراسیون گفت: در تمام دنیا رشته‌های ورزشی‌اش تام الاختیار فدراسیون مربوطه است اما اینجا وزارت ورزش یک چیز می‌گوید و کمیته المپیک یک چیز و دیگران چیز دیگر…

وی ادامه داد: با این تفاسیر هر مربی‌ای که روی کار بیاید مشکل خواهد داشت، خواه آنجلوتی باشد یا گوآردیولا. چرا باید به آقای وینگادا که تیم را یک هفته قبل از بازی‌ها با بازیکنان دیگری تمرین می‌دهد ناگهان ۷ بازیکن به او تحمیل شود؟ من کار آقای وینگادا را نمی‌پسندم که آن را قبول کرده اما باید شرایط ایران را هم پذیرفت که هر کس نظر خاص خودش را می‌دهد.

احسانی در پایان گفت: زمان زیادی نداریم و باید هر چه زودتر سرمربی انتخاب شود تا طلسم حضور در المپیک شکسته شود.

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه