استقلال؛ تیمی پر فراز و نشیب

استقلال در حالی سومین شکست پیاپی خود را تجربه می‌کند که به نقل از ایسنا، برخی از آمارها نکات جالبی را درباره وضعیت این تیم ارائه می دهد.

* بازی ها

استقلال تاکنون ۱۰ بازی پشت سر گذاشته که ۴ شکست و ۶ پیروزی ماحصل آن بوده است. استقلال فصل گذشته در هفته دهم پنج برد، دو تساوی و سه شکست را تجربه کرده بود.

* روند داخل و خارج از خانه

استقلال تاکنون ۶ بازی را خارج از خانه برگزار کرده و پنج دیدار هم در داخل خانه میزبان بوده است. استقلال سه بازی از بازی های خارج از خانه خود را واگذار کرده است.

به عبارت دیگر استقلال ۵۰ درصد از بازی های خارج از خانه را واگذار کرده است.

شاگردان قلعه‌نویی یک بازی داخل خانه را هم شکست خورده اند که به لحاظ درصدی این اتفاق عدد ۲۰ درصد را نشان می‌دهد.

این آمارها در فصل گذشته و در زمان مشابه به این صورت بود که استقلال ۵ بازی داخل و ۵ بازی خارج از خانه انجام داده بود. استقلال در شرایط مهمان سه برد و دو تساوی داشت که درصد برد این تیم در خارج خانه ۶۰ درصد و ۴۰ درصد برای شکست ها بود.

همچنین در بازی هایی که این تیم میزبان بود دو برد، دو مساوی و یک باخت حاصل کار شاگردان قلعه‌نویی بود که درصدهای آن به ترتیب ۴۰ درصد برای برد، ۴۰ برای مساوی و ۲۰ درصد برای شکست بوده است.

* گل خورده

شاگردان قلعه‌نویی در این فصل تاکنون ۱۱ گل دریافت کرده‌اند. آنها در فصل گذشته در موقع مشابه ۱۲ گل دریافت کرده بودند.

از نکات جالب گل های دریافتی استقلال دقایق دریافت این گل ها در این فصل بوده است. اگر بازی ۹۰ دقیقه ای را به پنج تقسیم کنیم، عدد ۱۸ را نشان می‌دهد. به این ترتیب ۴ گل از ۱۱ گل دریافتی استقلال در یک پنجم ابتدایی بازی بوده است. این وضعیت در یک پنجم بعدی بهتر می شود و تبدیل به ۲ گل می شود.

در سومین بخش بازی این عدد تنها یک است و همین مسئله در چهارمین بخش از بازی هم صادق است. اما در یک پنجم نهایی بازی های استقلال، این تیم ۳ گل دریافت کرده که آمار جالبی نیست.

به این ترتیب استقلال ۳۶ درصد از گل‌های دریافتی اش در یک پنجم ابتدایی بازی هایش بوده، ۱۸ درصد در دومین هجده دقیقه بازی هایش بوده، ۹ درصد در سومین و چهارمین هجده دقیقه های بازی هایش بوده و در نهایت ۲۷ درصد از گل‌های دریافتی استقلال در یک پنجم پایانی بازی‌های این تیم بوده است.

* گل زده

استقلال در این فصل ۱۶ گل زده است. آنها یک گل را در ۱۸ دقیقه ابتدایی بازی به ثمر رسانده اند. ۲ گل در دومین یک پنجم بازی زده‌اند، ۵ گل آنها در سومین هجده دقیقه بازی به ثمر رسیده است،‌ ۳ گل آنها در چهارمین هجده دقیقه بازی به ثمر رسیده است و نهایتا ۵ گل آنها در آخرین یک پنجم بازی زده شده است.

به این ترتیب ۶ درصد از گلهای استقلال در یک پنجم ابتدای بازی، ۱۲ درصد در دومین هجده دقیقه بازی، ۳۱ درصد در سومین هجده دقیقه بازی، ۱۹ درصد در چهارمین هجده دقیقه و نهایتا ۳۱ درصد در یک پنجم پایانی بوده است.

نکته جالب دیگر در گلزنان استقلال این است که هفت گل از ۱۶ گل زده شده در این تیم، توسط مهاجمان زده شده است که این تعداد گل ۴۴ درصد از کل گل‌های زده این تیم را نشان می‌دهد. همین ۴۴ درصد برای هافبک های استقلال هم صدق می‌کند چراکه آنها هم ۷ گل برای استقلال به ثمر رسانده‌اند. در این میان مدافعان استقلال با ۲ گل زده، ۱۲ درصد از گل‌های تیمشان را به ثمر رسانده‌اند.

*‌امتیاز و جایگاه رده بندی

استقلال در حال حاضر با ۱۸ امتیاز در رده دوم جدول ایستاده است. این تیم فصل گذشته در زمان مشابه با ۱۶ امتیاز در رده ششم قرار داشت. استقلال در این فصل ۱۶ گل زده و ۱۱ گل خورده دارد و در زمان مشابه فصل گذشته ۱۴ گل زده و ۱۲ گل خورده آمار این تیم بود.

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه