مجموعه : اخبار سینما ، فرهنگی و هنری. مشارکت سه کمپانی بزرگ و ایجاد باشگاه تکنولوژی برای دختران. ایران ناز: تعداد زنانی که در عرصه‌ی تکنولوژی فعال هستند همواره کم بوده و هست و این مشکل مختص کشورهای در حال توسعه نیست، حتی کشورهای توسعه یافته نیز با این مشکل مواجه هستند. طبق آمار تعداد زنان فعال در حوزه تکنولوژی از سال ۱۹۹۰ نزولی بوده اشت. بنابراین حضور در صنعت تکنولوژی برای دخترانبه مشکلی بزرگ تبدیل شده است. از همین رو تعداد کثیری از جوامع در تلاش هستند تا این مشکل را برطرف کنند. اواخر سال ...

ایجاد باشگاه تکنولوژی و مدرن برای دختران

مجموعه : اخبار سینما ، فرهنگی و هنری
ایجاد باشگاه تکنولوژی و مدرن برای دختران

مشارکت سه کمپانی بزرگ و ایجاد باشگاه تکنولوژی برای دختران

ایران ناز: تعداد زنانی که در عرصه‌ی تکنولوژی فعال هستند همواره کم بوده و هست و این مشکل مختص کشورهای در حال توسعه نیست، حتی کشورهای توسعه یافته نیز با این مشکل مواجه هستند. طبق آمار تعداد زنان فعال در حوزه تکنولوژی از سال ۱۹۹۰ نزولی بوده اشت. بنابراین حضور در صنعت تکنولوژی برای دخترانبه مشکلی بزرگ تبدیل شده است. از همین رو تعداد کثیری از جوامع در تلاش هستند تا این مشکل را برطرف کنند.

 

اواخر سال گذشته مهندس تریسی چو (Tracey Chou) با انتشار اطلاعاتی در مورد تعداد زنانی که در موقعیت‌های فنی شرکت‌ها قرار دارند قدم بزرگی را برای حل این مشکل برداشت.

 

طبق این آمار تنها ۱۷ درصد از اعضای گوگل، ۱۵ درصد ازیاهو و ۱۰ درصد از توئیتر را زنان تشکیل می‌دهند. نمودارهایی که از این آمار کشیده شده است نشان می‌دهد که خط حضور مردان در این عرصه بسیار بالاتر از زنان است. این شرکت های بزرگ کارمندان زن کمتری دارند لذا در تلاش هستند تا به نحوی این مشکل را برطرف کنند.

 

تلویزیون سیلیکون نیز این مورد را به تمسخر گرفت و گفت حضور عظیم زنان (۱۵ درصد) در رویداد استارت‌آپ را تبریک می‌گوییم.

به نظر می‌رسد مشکل اصلی در جذب دانش‌آموزان دبیرستانی به این صنعت نیست، بلکه مشکل اصلی در نگهداری و حفظ زنان برای ادامه کار است.

 

پس از این اتفاقات سه شرکت فیسبوک، پینترست و کمپانی باکس در کنفرانس هایپر گریس اعلام کردند که با مشارکت هم برنامه‌هایی برای ورود و ماندن زنان در عرصه‌ی تکنولوژی در زمینه‌ی نقش‌های فنی مثل مهندسی، مدیریت محصول، عملیات، طراحی و توسعه وب دارند.

 

ایجاد باشگاه تکنولوژی برای دختران توسط سه کمپانی بزرگ دنیا:

این سه شرکت بزرگ با مشارکت هم یک باشگاه تکنولوژی برای دختران راه‌اندازی کرده‌اند. زنان فعال در این شرکت‌ها به صورت یک به یک به دختران مشاوره و راهنمایی خواهند داد که آیا هم‌اکنون می‌توانند شغل خود را شروع کنند و یا نیازمند رشد و آموزش در این زمینه هستند تا شغل مورد علاقه و حرفه‌ای خود را پیدا کنند.

 

کل این باشگاه تکنولوژی مختص زنان بوده است، هم منتورها و هم شرکت‌کنندگان همگی زن خواهند بود. آن‌ها معتقدند که با پشتیبانی مستقیم، حمایت و آموزش بهتر می‌توان کمک بیشتری به جامعه تکنولوژی زنان کرد و فرصت‌های شغلی مناسب برای آن‌ها ساخت و در سال ۲۰۲۰ آمار بسیار خوبی را از حضور زنان در این عرصه ارائه کرد.

 

این باشگاه تکنولوژی فعلا مختص زنان سان‌فرانسیسکو است و آن‌ها امیدوارند به زودی این برنامه را در سراسر جهان گسترش دهند.

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه