این آقا چگونه مجوز موسسه موسیقی گرفته ؟!

این آقا چگونه مجوز موسسه موسیقی گرفته ؟!

مجموعه : اخبار سینما ، فرهنگی و هنری
این آقا چگونه مجوز موسسه موسیقی گرفته ؟!

این آقا چگونه مجوز موسسه موسیقی گرفته

 

این روزها صدور برخی از مجوزهای فرهنگی به ویژه در حوزه موسقی پر سر و صدا شده است. از یک طرف صدای اعتراض جامعه مذهبی و روحانیت به صدور مجوزهای مسئله دار مطرح می شود و از سوی دیگر نیز مسئولان دولتی با هجمه به سایر دستگاه ها سعی در تایید عملکرد خود می کنند.

رئیس جمهور روز گذشته بدون توجه به جزئیات مجوزهای صادر شده اظهار داشت هر مجوزی که در چارچوب قانون صادر می شود نباید مورد بی احترامی قرار بگیرد.

حال نگاهی به یکی از مجوزهایی که وزارت ارشاد در راستای موسسات آموزش موسیقیصادر کرده است، نشان می دهد که «شاهو عندلیبی» نوازنده گروه ماه بانو که همراه با این گروه در پاسداشت زنان خواننده قبل از انقلاب کنسرت لندن را برگزار کرد و همراه با خواننده زن کشف حجاب کرده عکس یادگاری گرفت موسسه موسیقی ای در تهران دارد که به راحتی و با مجوز قانونی در حال فعالیت است.

نگاهی به فرایند صدور مجوز موسسات فرهنگی، تک منظوره و چند منظوره نشان می دهد که برای صدور چنین مجوزی استعلام امنیتی و اطلاعاتی، گزینش، مصاحبه عقیدتی، استعلام حراست وزارت ارشاد و تاییدیه اداره کل اماکن از ملزومات اخذ مجوز است.

حال با فرض گذراندن همه این مراحل برای شاهو عندلیبی باید پرسید کدام ارگانی همان قانون مورد ادعای رئیس جمهور را راعایت نکرده و در تاییده های ارسالی شاهو عندلیبی را که ویژه برنامه نوروزخوانی سال 94 را در شبکه بی بی سی به اجرا گذاشت به عملکرد چنین فردی که همکار رسانه های معاند بوده توجهی نکرده است؟.

آیا نهاد های نظارتی آنگونه که بر عملکرد موسسات فرهنگی، مذهبی و آموزشی به صورت مستمر نظارت می کنند بر موسسات اینچنین که کاملا قانونی! راه اندازی شده اند نظارت می کند؟.

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه