بیوگرافی خواننده تیتراژ سریال مختارنامه

مجموعه : بیوگرافی بازیگران ایرانی

بیوگرافی خواننده تیتراژ سریال مختارنامه

بیوگرافی خواننده تیتراژ سریال مختارنامه
به گزارش خبرگزاری اهل بیت‏(ع) ـ ابنا ـ «اکبر سلطانعلی» به عنوان یکی از مُهره​های مهم و حساس سریال «مختارنامه» در چند بخش خاص و عجیب حضور داشته است. بخش اول «ایفای نقش رستم غلام شمر» است و بخش دیگر «خواندن شعر عنوان​بندی آغاز سریال مختارنامه» و بخش دیگر هم حضور در گروه پشت صحنه این سریال!

اکبر سلطانعلی 57 ساله و ساکن روستای «خیج» شاهرود است. او پسر عمه «داوود میرباقری» است و از کودکی با او بزرگ شده است. فعالیت اصلی سلطانعلی در زمینه نجاری و دکورسازی است. او از کودکی در رشته موسیقی فعالیت کرده و حالا هم در زمینه تدریس و هم ساخت برخی از سازهای ایرانی فعالیت دارد. او دوتار​های خوبی را در مغازه نجاری​اش می​سازد و در کنار همه این کارها از 15 سال پیش در سینمای جوان شاهرود هم فعالیت​هایی داشته و در چند فیلم کوتاه ایفای نقش کرده و چند فیلم هم ساخته است.

«عیدانه»  و «اور دوز» از فیلم​هایی است که سلطانعلی در آن ایفای نقش کرده و برای این دومی که در سیمای مرکز سمنان ساخته شده تقدیر هم شده​است. «پوچ» و «نیمه عروسک» هم از ساخته​های او در مقام کارگردان است که برای اولی جایزه هم گرفته است. در کنار این​ها او تجربه حضور در تئاتر را هم دارد و با «هومن شهرستانی» در تئاتر شاهرود همکاری کرده و در نمایش «معرکه در معرکه» به کارگردانی حسن فهیمی پور نقش لوطی را ایفاء کرده است.

سلطانعلی در مدت دو سال و نیم حضور در پشت صحنه سریال مختارنامه، مسوول 100 نفر از سوارکارهایی بود که در بخش​های جنگی سریال حضور داشتند. بارها پیش می​آمد که این سوارکارها از اسبی که با سرعت 60 تا 70 کیلومتر در ساعت می​دوید می​افتادند. او می​گوید: «هر بار از افتادن سوارکاری نگران می شدم که نکند خدای ناکرده سلامتی اش به خطر بیفتد، میرباقری می​گفت: «خاطرت جمع باشه! سرِ این کار قرار نیست بلایی سر کسی بیاد.»

در صحنه پایانی قسمت 28 مختارنامه، سلطانعلی در نقش رستم غلام شمر به طرف «ام وهب» رفته و این بانوی گرامی را به شهادت می​رساند. وقتی در سر صحنه مختارنامه سلطانعلی این نقش را ایفاء کرد، میرباقری با خنده​ای خطاب به او گفت: « نقش رو خیلی خوب بازی کردی! فقط حواست باشه که مردم بعد از دیدن این نقش بدجوری تو رو لعنت می​کنن.»

این حرف کمی باعث دلشکستگی سلطانعلی می​شود. او به قول خودش هر سال به مدت 10 روز نوکری امام حسین (ع) را می‏کند و به عنوان آشپز در خدمت یک هیات مذهبی شاهرودی است. وقتی میرباقری به او پیشنهاد داد تا شعر عنوان​بندی سریال را بخواند، خوشحال شد و با خودش گفت: « فکر کنم این پا��اشی است که امام حسین (ع) به من داده و اجازه داده تا در ابتدای سریال مختارنامه با خواندن شعر برخیز که شور محشر آمد… مخاطبان سریال را یکصدا به تماشای مظلومیت زندگی اهل بیت(ع) دعوت کنم.»

نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه