خواص کنگر،چه میزان با خاصیت کنگر و نحوه مصرف کنگر آشنایی دارید؟

کنگر یکی از فراوان ترین گیاهان مناطق کوهستانی و استیپی ایران است. انتشار جغرافیایی تقریباً در کلیه مناطق کوهستانی ایران ،در دامنه های الوند ،بین همدان و تویسرکان ، همدان و کرمانشاه،کوه های آذربایجان ،بختیاری ، لرستان، فارس ،کردستان ،خراسان وجنوب البرز بصورت خودرو به فراوانی می روید.کنگر در کشورهای اطراف دریای مدیترانه و کشور های آفریقایی وآسیایی نیز وجود دارد.

خواص کنگر و خاصیت کنگر و نحوه مصرف کنگر

خواص کنگر و خاصیت کنگر و نحوه مصرف کنگر

از تمام قسمت‌های گیاه کنگر (گل، برگ، ساقه، ریشه) استفاده می‌شود. غذاهای متنوعی از آن تهیه و در تهیه ترشی هم از کنگر استفاده می‌شود. از شیرابه آن در صنایع آدامس سازی استفاده می‌شود. و همچنین دانه های آن بعد از برشته شدن به عنوان چای مورد استفاده قرار می‌گیرد. کنگر به عنوان یک سبزی در فلسطین و سایر کشورهای عربی هم مورد استفاده می‌گیرد.

 

خواص کنگر و خاصیت کنگر و نحوه مصرف کنگر

 

خواص کنگر

::از جمله خاصیت های کنگر این است که دارای ویتامین‌های A-B-D-E می باشد.کنگر املاح معدنی مانند پتاسیم و کلسیم دارد.بادشکن و پیشاب‌آور است.کنگر از اسهال جلوگیری می‌نماید.برای درمان مرض قند مفید است.همچنین کنگر در هضم غذا مؤثر است.

 

::یکی از خواص کنگر این است که خاصیت آنتی اکسیدانی دارد.کلیه و مثانه را گرم می‌کند.برای زخم ریه و جراحات روده مفید است.ضماد ریشه کنگر برای سوختگی آتش و پیچیدگی عصب مفید می‌باشد.صمغ بوته‌ی کنگر ایجاد قی می‌کند و همراه ب�� آن بلغم وصفرای اضافی بدن را دفع می‌کند.کنگر دارای هورمون های گیاهی بوده و ترشحات غدد را تقویت می‌نماید. شهرت آن در تقویت غرایز جنسی است.

 خواص کنگر و خاصیت کنگر و نحوه مصرف کنگر

::استفاده دیگر و خواص کنگر ،معالجه برص است که در نتیجه بر هم خوردن تعادل ترشحی داخلی صورت می‌گیرد . برای معالجه پیسی در گذشته 3/1 آب کنگر را با روغن و موم مخلوط می‌کردند و روی لکه‌های براق می‌گذاشتند.گیاه کنگر ادرارآور است و برای درمان قولنج‌های کلیوی ، روماتیسم، آسم میگرن، سرگیجه بیماری‌های پوستی، اختلالات کبدی و سنگ کلیه مفید است.

 

::ضماد کنگر برای درمان جراحات، خارش و بوی عرق بدن نافع است. مصرف کنگرسبب کاهش کلسترول خون می‌شود و به هضم غدا کمک می‌کند.شیره کنگر برای یرقن و اقویت لوزالمعده و کبد و کلیه مؤثر است. کسانی که به زکام یا سرماخوردگی مبتلا شده‌اند، باید از مصرف آن خودداری کنند. کنگر نفخ آور است و مصلحآن ادویه گرم، روغن یا سرکه می‌باشد.

 

خواص کنگر و خاصیت کنگر و نحوه مصرف کنگر

 

نحوه مصرف کنگر

۱-پس از پاک کردن کنگر و شستن ان کنگر ها را مانند کرفس خرد می کنند و پس از تف دادن درروغن خورش کنکردرست می کنند.

خواص کنگر و خاصیت کنگر و نحوه مصرف کنگر

۲-کنگرخرد و سرخ شده را در فریزر نگهاری می کنند وهنگام پخت قورمه سبزی ان را با سبزی قورمه مخلوط می کنند.خورش قورمه سبزی با ترکیب کنکر بسیار خوشمزه ترازقورمه سبزی معمولی است.

۳-خوردن کنکر پاک کرده به صورت خام به تنهایی و یا ترکیب ان با سالاد کاهو و ماست.

 

 

گردآوری:مجله اینترنتی دلگرم

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه