شرح حالی از امراه خواننده ترکیه ای

شرح حالی از امراه خواننده ترکیه ای

مجموعه : بیوگرافی بازیگران خارجی
شرح حالی از امراه خواننده ترکیه ای

امراه در سال 1971 در شهرستان دیاربکیر ترکیه متولد شد . در 1.5سالگی پس از نبود پدرش توسط مادرش در مدرسه ابتدایی شهرستان گولمان ثبت نام کرد.

در مدرسه موسیقی صدای او به سرعت توسط استادش کشف شد. در همین اثنا اولین کاست اماتوری خود را تهیه کرد به طوری که پس از پایان دوره متوسطه در شهرستان دیاربکر تعداد 4 کاست و ویدیو از خود بجا گذاشت. این کاست و ویدیوها در دیاربکر توجه زیادی به خود جلب کرد. در این حین از دنیای موسیقی آماتور به موسیقی حرفه ای راه پیدا کرد.

امراه کوچک در سال1984 اولین کاست حرفه ای خود ( ağam ağam & Gülöm) را در استانبول ارائه داد.
در سال 1985 آلبوم معروف خود( yarali ) که بسیار مورد توجه قرار گرفت را تهیه کرد. در سالهای 1986 و 1987 آلبوم (böynu büküklar) و (ayrilamam ) را با رکورد فوق العاده به بازار عرضه کرد.
در سال 1990 شروع به تکثیر آلبوم های کلاسیک خود کرد.

امراه تا کنون در طول 21 سال مجموعا” 19 البوم موسیقی بی نظیر از خود بجا گذاشته است.

همزمان با ارائه آلبومهای خود از ماراتن کنسرت در داخل و خارج از کشور نیز جا نماند. طوری که کنسرتهای او تماما” پر از تماشاچی بود.( و هست). در سال 1994 برای اولین بار در ترکیه یک هنرمند ترک توانست استادیوم 50000 نفری را پر کند. خواننده امراه علاوه بر کنسرتهای داخلی در بسیاری از کشورهای جهان از جمله آلمان -آمریکا -استرالیا -آذربایجان -بلژیک -هلند – یونان- یوگسلاوی – دانمارک – قرقیزستان و… کنسرت های زیادی اجرا کرد. در سال 2001 در فستیوال (( ستاره های عصر )) جایزه گرفت. در این فستیوال ازسوی دیگر کشورهای جهان هم به عنوان ستاره موسیقی جایزه دریافت کرد.

امراه علاوه بر کار موسیقی به کار بازیگری هم پرداخت به طوریکه 20 فیلم و 3 سریال و در مجموع 43 قسمت بازی کرد.

فیلمهایش در سینما ها و سریالهایش در بسیاری از تلویزیون های داخلی به نمایش در آمد.
در سال 1997 با فروش کلیپ معروف خو د ( بیزیم چجوکلار)(Bizim Çocuklar) (بچه های ما) آن را وقف بچه های سرطانی کرد. آخرین آلبوم خواننده محبوب در دهم ماه Temmuz سال 2004 برابر بیست و یکم تیر خودمون با نام Kusursuzsun به بازار آمد.

آخرین آلبوم به نام Dön به معنی برگردمحصول زیبای سال 2005 امراه است.

نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه