قلعه نویی: حرف‌های نکونام پشیزی برایم ارزش ندارد

سرمربی تیم فوتبال استقلال تهران اعلام کرد که حرف‌های جواد نکونام پشیزی برایش ارزش ندارد و گفت: ایشان زمانیکه در تیم بودند، استقلال خیلی خوب بود و قلعه‌نویی را عامل موفقیت می‌دانستند اما بعد از اینکه در فهرست تیم برای فصل جاری قرار نگرفت، علیه من مصاحبه کرد و اتهاماتی زد که تا آخر آنها را پیگیری می‌کنم.
2172137_903
به گزارش مهر، امیر قلعه‌نویی سرمربی تیم فوتبال استقلال تهران، در نشست خبری پیش از دیدار این تیم برابر راه‌آهن در هفته نخست رقابتهای لیگ برتر ضمن بیان مطلب فوق گفت: امیدوارم هرچه زودتر مشکلات باشگاه راه‌آهن برطرف شود. خودم فوتبالم را از راه‌آهن شروع کردم. آنجا منطقه‌‎ای پر از استعداد است و می‌توان این باشگاه

وی در مورد بازی اظهار کرد: هر دو تیم تغییرات بسیار زیادی داشتند و همین مساله باعث شده بازی خیلی سخت را پیش رو داشته باشیم. ضمن اینکه راه‌آهن مربی باهوشی به نام حمید استیلی دارد که علاوه بر تکنیکی بودن در دوران بازیگری، بازیکنی قدرتی و فکری هم بوده است.

سرمربی تیم فوتبال استقلال دیر اضافه شدن بازیکنان و تغییرات در این تیم را دو مشکل تیمش دانست و افزود: حضور در اردوی ترکیه و تورنمنت شهدا به ما زیادی کمک کرد تا محک خوبی بخوریم. مشکلات‌مان را در این دو بازی شناختیم و آنها را تاحدود برطرف کردیم.

وی با ابراز امیدواری از اینکه دیدار استقلال با راه‌آهن، بازی خوبی باشد، خاطرنشان کرد: هرچند چمن ورزشگاه تختی، کیفیت چمن ورزشگاه آزادی را ندارد اما تلاش می‌کنیم بازی خوبی را در این بازی ارائه کنیم. البته امیرحسین صادقی و حنیف عمران‌زاده را در اختیار نداریم، هرچند ملی‌پوشان‌مان به مرز آمادگی رسیده‌اند اما امشب با مشورت سایر همکارانم نفرات اصلی را مشخص می‌کنیم.

قلعه‌نویی همچنین در مورد اینکه فکر می‌کند استقلال می‌تواتند موفق باشد، یادآور شد: امسال قصد داریم استقلال را همانند تیم سال ۸۳-۸۴ جوان کنیم. در کنار بازیکنان باتجربه و جوانان باانگیزه تیم خوبی را بسازیم و مطمئنا مردم با بازی‌های خوب نفرات تیم یاد آن استقلال خواهد افتاد.

وی با بیان اینکه حرف‌های جواد نکونام پشیزی برایش ارزش ندارد، تاکید کرد: یک سال و نیم در باشگاه استقلال بازی کرده و به اندازه ۱۵ سال مصاحبه کرده است. بروید و آمارش را در آورید که چندین مصاحبه علیه من کرده است؟ اگر حرفی هست باید در زمان حضورش در تیم بیان می‌کرد نه بعد از رفتنش. او وقتی بود، قلعه‌نویی مرد بود و جزو بهترین مربیان ایران اما متاسفم ایشان به جای اینکه بیاید رودرو حرفش را بیان کند، پشت سر افراد صحبت می‌کند. اگر من ایشان را جذب می‌کردم، آیا باز هم چنین صحبت‌ها و توهین‌هایی را بیان می‌‎کرد.

سرمربی تیم فوتبال استقلال با اشاره به اینکه خوشحال است در زمان مربیگری‌اش در این تیم سه بازیکن بزرگ از جمله محمود فکری، علیرضا منصوریان و فرهاد مجیدی از فوتبال خداحافظی کردند، یادآور شد: این سه بازیکن، کسانی بودند که سال‌ها پیشینه حضور در استقلال را داشتند نه مثل ایشان تنها چندماه در این تیم بازی کرده‌باشند.

وی اضافه کرد: متاسفانه ایشان به جای تمرکز روی عملکرد خود در تیم ملی به فکر این بود که چرا من صحبتی در مورد تیم ملی نکردم. همچنین چرا من موضع خود را برای عملکرد تیم ملی ��ر جام جهانی مشخص نکرده و از این تیم حمایت نمی‌کنم. ایشان حافظه‌اش ضعیف است زیرا من قبل از جام جهانی موضوع خود را در تیم ملی گفتم.

قلعه‌نویی با اشاره به اینکه از طریق مراجع قضایی پیگیر صحبت‌های این بازیکن است؟ یادآور شد: خدا کند دشمن آدم حافظه‌اش ضعیف باشد. این حرف‌های برای ۳۰ سال پیش است. شما بروید یک نظرسنجی بگذارید که آیا مردم ایران از بازی‌های ایشان در استقلال و تیم ملی راضی بوده‌اند یا خیر؟ و این نظرسنجی را در سایتی بی‌طرف نه سایت استقلال انجام دهید.

وی در ادامه با بیان اینکه در زمان بودنش در استقلال حرف‌هایش را می‌زند، خاطرنشان کرد: یک زمانی مربی بودم و و علیه یک آقایی مصاحبه کردم بدون اینکه واهمه‌ای داشته باشم حرف‌هایم را زدم. آقایان علی آبادی، فتح‌الله‌زاده و نفریه می‌دانند من چه گفته‌ام. اینکه آدم پشت سر افراد صحبت کند درست نیست و قطعا صحبت‌های ایشان را از طریق مراجع قضایی پیگیری می‌کنیم.

سرمربی تیم فوتبال استقلال همچنین در این مورد اضافه کرد: ایشان می‌گویند چرا امیر قلعه‌نویی بعد از یک بازی که من گل زدم نیمکت نشینم کرد، خدا را شکر آقای مارکارآقاجانیان شاهد زنده است. ایشان به همراه سیموئز در تمرین استقلال حضور یافت و به من اعلام کرد از شما خواهش می‌کنیم چون سن جواد نکونام بالا رفته، یک بازی به آندو و یک بازی به ایشان بازی بدهید. سیموئز پدرانه فوتبال را دوست داشت و من به خاطر ایشان آن تصمیم را گرفتم که یک بازی نکونام را بازی ندهم.

وی یادآور شد: برای دیدار ایران با کره‌جنوبی ۷ بازیکن خود را به تیم ملی دادیم، درحالیکه مصدومانمان زیاد بودند. طبق آمار بیشترین بازیکنان تیم ملی در سال گذشته استقلال تامین کرد. در سال‌های پیش هم تیم استقلال با من تا رده ۵۵ جهان رسید و سرمربی این تیم نیز در رده‌ ۲۰۰ جهان قرار گرفت.

قلعه‌نویی در مورد اینکه نکونام گفته است “قلعه‌نویی همه را مقصر شکست استقلال می‌داند جز خودش”، تصریح کرد: همه می‌دانند چه زمانی که مربی تیم ملی بودم، چه بعد از بازی آخر استقلال در لیگ قهرمانان آسیا و چه قبل از بازی استقلال با تراکتورسازی گفتم هر اتفاقی بیفتد، مسئولیت ناکامی استقلال با من است. نه لیدر مقصر است نه بازیکن و دیگران. بروید و آرشیو را نگاه کنید تا متوجه شوید آیا من درست می‌گویم یا خیر.

وی یادآور شد: ایشان باید در حد و اندازه خودش صحبت کند و فراموش نکند سه روز بعد از گرفتن رضایتنامه از استقلال می‌خواست علیه علی فتح الله‌زاده صحبت و یکسری توهین‌هایی را بیان کند که من اجازه ندادم این اتفاق بیفتد. کسی که سر سفره پدر و مادرش بزرگ شده باشد، باید بداند حرف‌ها را در زمان حضورش در یک تیم بزند نه بعد از رفتنش.

سرمربی تیم فوتبال استقلال در ادامه با بیان اینکه سئوال من این است چرا ایشان سه روز مانده به شروع لیگ این صحبت‌ها را مطرح کردند، آن هم وقتی که نامش را در بین بازیکنان فصل جاری استقلال قرار ندادم؟، خاطرنشان کرد: خدا را شکر می‌کنم که آرشیوی موجود است تا بتوان به آن استناد کرد. شما بروید به آرشیو یک برنامه ورزشی و یک روزنامه ورزشی که به خون من تشنه هستند مراجعه کنید و ببینید صحبت‌های این آقا درست است یا حرف‌هایی که من می‌زنم.

وی با اشاره به اینکه جواد نکونام سفارش شده علی کفاشیان بود و چرا شما بازیکن سفارشی قبول کردید؟، یادآور شد: یک روز آقای کفاشیان از من خواست اجازه بدهم خسرو حیدری و هاشم بیگ‌زاده که مصدوم بودند، زیر نظر بدنساز تیم ملی تمرین کنند. این بدین منظور نبود که بدنساز استقلال خوب نباشد بلکه بنده به خاطر منافع ملی با این تصمیم موافقت کردم. علی کفاشیان همچنین به من گفت نکونام را به تیمت بیاور و من هم به خاطر منافع ملی آن صحبت را قبول کردم. ما در ایران مدت همکاری بسیاری با تیم ملی کردیم و درحالیکه در همه جای دنیا به خاطر این اقدامات از باشگاه و سرمربی تشکر می‌کنند، گویا در ایران قضیه برعکس بوده و از ما بازخواست می‌کنند.

قلعه‌نویی در پایان گفت: اینکه پس از جذب ایشان در یک سال و نیم پیش بهترین مربی دنیا بودم و ایشان مصاحبه کرد که به خاطر من به استقلال آمده اما امروز به خاطر قرار نگرفتن در لیست چنین صحبت‌هایی را بیان می‌کند، اتفاق خوبی نیست.

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه