مسلمان: تمرینات برانکو وحشتناک است

مسلمان: تمرینات برانکو وحشتناک است

محسن مسلمان علیرغم نیمکت نشینی در پرسپولیس همچنان به برانکو ایوانکوویچ وفادار است.
 مسلمان: تمرینات برانکو وحشتناک است - تصویر 1

محسن مسلمان علیرغم نیمکت نشینی در پرسپولیس همچنان به برانکو ایوانکوویچ وفادار است.
 

هافبک جوان پرسپولیس که به همراه کمال کامیابی نیا برای گفتگو به "ورزش سه" آمده بود، برخلاف انتظار ما، موضعی متفاوت نسبت به سرمربی تیمش داشت. او مجاب شده است تا برای حضور در ترکیب اصلی پرسپولیس باید شکل بازی خود را عوض کند و با تلاش و تمرین بیشتر خود را به سرمربی تحمیل کند اگرچه انتظار ما چیز دیگری بود.
این گفتگو از آن جهت اهمیت دارد که خوش بینی یک بازیکن اسمی اما نیمکت نشین را نسبت به سرمربی اش نشان می دهد، اتفاقی که سخت در فوتبال ما رخ می دهد.
در پرسپولیس همیشه باید صد باشی
همه بازیکنانی که بازی نمی کنند ناراحت هستند و این برای من که در زمین حضور نداشتم و این نتایج را می دیدم ناراحت کننده تر بود. پرسپولیس و استقلال شرایط متفاوتی دارند و در این تیم ها وقتی می بازی باخت را در همه جا می بینی. همه کارشناس هستند. بعد از بازی با فولاد که با برد ما همراه بود همه خوشحال بودیم. ما خیلی خوب بازی می کردیم اما توپ های مان تبدیل به گل نمی شد. بعد از این برد شرایط روحی مان خیلی بهتر شده و مطمئنا در بازی های آینده بهتر هم خواهیم شد. من یک نیم فصل تجربه حضور در پرسپولیس را دارم و اینجا همیشه باید صد باشی و ببری و هیچ وقت بهانه ای برای نتیجه نگرفتن نباید وجود داشته باشد.
امسال خیلی بهتر از گذشته بازی می کنیم
تیم نسبت به سالی که من در آن بودم، آن سال بازیکنان زیادی داشتیم اما امسال خیلی بهتر بازی می کنیم. امسال من بازی نمی کنم اما چیزی را که نمی توان پنهان کرد این است که تیم خیلی خوب بازی می کند. در دفاع و حمله فوق العاده هستیم. مشکل گلزنی داریم و اگر آن هم حل شود همه چیز به نفع ما خواهد شد.
اعتراضی به نیمکت نشینی ندارم؛ باید بیشتر بدوم
همه چیز در بازی نکردنم تاثیر دارد. قبلا فوتبال اینطور بود که یک نفر طراحی کند و بقیه برای او بدوند. اما الان مربیان ملاک شان بازیکنان طراح نیست و همه باید بدوند و اگر ندوی نتیجه نمی گیری. در ایران یک تیم تاکتیک و سیستم نداشته باشد اما دوندگی خوبی داشته باشد نتیجه می گیرد. کم کم خودم را وفق میدهم و در یکی دو هفته گذشته دوندگی ام را بیشتر کرده ام تا جایی در ترکیب داشته باشم. من فوتبالم تا به امروز اینطور بود و کسی به من نگفته بود. همیشه دو نفر پشت سرم بود و توپ به من می رساندند و من طراحی و تقسیم می کردم اما الان شرایط طوری شده که باید بدوم و بجنگم و توپ بگیرم و بعد طراحی کنم. اعتراضی به این مساله ندارم و این فوتبالی است که در همه جای دنیا انجام می شود و بطور مثال از سرخیو راموس هم انتظار دارند بازیسازی را انجام دهد. اگر امروز ندوی جایگاهی در فوتبال نخواهی داشت.
نمی توانم با مربی کل کل کنم
بازی نکردن برایم خیلی سخت بود و پرسپولیس جایی نیست که بخواهی با مربی کل کل کنی. من با این موضوع کنار آمدم و تمریناتم را با فشار بیشتری دنبال کردم و امیدوارم از این طریق نتیجه لازم را بگیرم. در فوتبال 11 نفر بازی می کنند و 7 نفر روی نیمکت می نشیند و به برخی دیگر هم اصلا فرصتی نمی رسد. من باید این توانایی را در خودم ببینم که با تمرینات بیشتر به ترکیب برسم.


منصوریان بازی مرا قبول داشت
وقتی مربی به بازیکنان اعتماد داشته باشد کارایی بازیکن بیشتر می شود و او نیز از تمام وجودش را برای رسیدن به خواسته های مربی استفاده می کند. من برای علیرضا منصوریان بهترین بازی هایم را انجام دادم چون اعتماد زیادی به من داشت و رابطه مان سوای مربی و بازیکن بود. این مساله خیلی تاثیرگذار است که احساس کنی مربی پشتت است و من در طول بازی هایی که برای تیم علی آقا انجام دادم یک بازی ضعیف هم نداشتم.
رابطه ام با برانکو بهتر شده
الان مشکل من همین است و فکر می کنم اگر با خود برانکو برای حضور در پرسپولیس صحبت می کردم هیچ وقت اینطور نمی شد. در حال حاضر رفته رفته رابطه برانکو با من خیلی بهتر شده و امیدوارم بتوانم به پرسپولیس کمک کنم.
می خواهم به ترکیب اصلی برگردم
پارسال هم با استقلال صحبت کردم و هم پرسپولیس، اما شرایط به گونه ای شد که به فولاد رفتم. بازی های خوبی انجام دادم و دوست داشتم در فولاد بمانم اما این شرایط مهیا نشد. امسال انگیزه های زیادی در پرسپولیس دارم و البته فعلا فرصت بازی به من نرسیده و امیدوارم خیلی زود به ترکیب برگردم. امیدوارم روزی که بازی کردم به گونه ای باشم که دوباره به تیم ملی بازگردم. در تیم ملی هم مقدماتی جام جهانی حضور داشتم. در جام جهانی هم لیستم وجود داشت اما به خاطر مصدومیت نتوانستم و امیدوارم باز به تیم ملی دعوت شوم.


تفاوت ذوب و پرسپولیس؟
9 سال در ذوب آهن حضور داشتم. 4 سال پایه ها، 2 سال به خاطر سربازی به ملوان رفتم و دوبار از این تیم جدا شدم. حضور در پرسپولیس یک سری سودهایی در کنار ضررهایش دارد. یک بازی در پرسپولیس به اندازه 10 بازی در ذوب می ارزد و شرایط برای حضور در تیم ملی و فوتبال خارج خیلی بیشتر مهیا است. اما در تیم هایی مثل ذوب آهن مشکلات مالی ندارید و پشتوانه خوبی است تا بدون مشکل تمرکز روی بازی ها و تمرینات داشته باشید.
تمرینات برانکو وحشتناک سخت است
تمرینات برانکو خیلی سخت است. وحشتناک سخت است و بعد از تمرین کسی نای حرف زدن هم ندارد. من تاکنون همچنین شرایطی برای من پیش نیامده بود. تمرینات شادابی می گذارد اما در این تمرینات شاداب هم شلاق عجیبی به بدن ها می زند. وقتی یک آیتم تمرینی سبک می گذارد انگار برای مان عروسی است. به نظرم که از همه تنبل تر من هستم الان شرایط بدنی ام خیلی فوق العاده شده و با این تمرینات عالی شده ام.


خیلی راحت قهرمان می شویم
قهرمان می شویم اگر پول های مان را بدهند. اگر دغدغه ای نداشته باشیم و بچه ها کاملا تمرکز کنند و مشکلی نداشته باشیم صد در صد و بدون رقیب خیلی راحت قهرمان خواهیم شد. تیم ما وحشتناک قوی است و کیفیت بالایی دارد و شک ندارم که خیلی راحت قهرمان خواهیم شد.
طارمی زحمت کشیده و مشکلی با او ندارم
من مشکلی با هم پستی هایم ندارم. مهدی طارمی بازیکن با کیفیتی است که زحماتی زیادی در این دو سال کشیده و حقش است به چیزهای بیشتری برسد. هر جایی برانکو صلاح بداند بازی می کنم و اگر نیمکت هم باشم تلاش می کنم به ترکیب ثابت برسم. امیدوارم تیم شرایط خوبی داشته باشد و نتایج خوبی بگیرد.
تفاوت برانکو و کی روش...
من با کی روش و برانکو کار کرده ام و درباره تمرین تیم ملی فشار کمتری نسبت به تمرینات پرسپولیس و برانکو دارد. کی روش منتخب ستاره داشته و پرسپولیس یک باشگاه است و بازیکنانش همه در یک سطح نیستند. تمرینات مطمئنا در این شرایط فرق می کند اما به نظرم تمرینات خوبی در کنار برانکو داریم. من سال گذشته در کنار دراگان بودم و تمرینات خوبی را در کنار او پشت سر گذاشتم. در تیم ملی نمی توانی فشار بیاوری و باید تاکتیک و سیستم مورد نظر بازی را برای هماهنگی لازم انجام شود.
کیفیت لیگ پایین تر آمده است
کیفیت الان فوتبال به نظرم خیلی پایین تر آمده است. اتفاقا چند روز پیش با کمال کامیابی نیا در این ارتباط صحبت می کردم. اولین بازی ام در لیگ برابر مس بود. تیم ها خیلی قوی بودند و نمی شد امتیاز بگیریم. آن زمان فوتبال خیلی سخت بود. من جوان باید از همه بهتر تمرین می کردم و در بازی هم باید از همه بهتر بازی می کردم و استراحت بهتری می کردم. الان شرایط خیلی بهتر شده و همه تیم ها از بازیکنان جوان استفاده می کنند. کاپیتان سه تیم لیگ برتر متولد 70 هستند و این شرایط را خیلی راحت تر کرده است.

جوان ها لیگ را در دست گرفته اند
بازی کردن من در تیم بزرگسالان خواست خدا بود. یک مربی جوان به تیم اضافه شد و از من خوشش آمد و توانستم بازی کنم. شاید اگر رسول کربکندی می ماند من 5 سال بعد هم نمی توانستم بازی کنم. من بودم، کمال بود و حسین ابراهیمی و دیگر جوان دیگری در لیگ بازی نمی کرد. همه تیم های بیلان سنی شان 30 بود. اما الان سامان نریمان جهان کاپیتان تراکتورسازی است، بختیار کاپیتان فولاد بود و همین تیم ما مهرداد کفشگری یک بازی کاپیتان ما بود. بازیکنان به نظرم خیلی ضعیف تر شده و فوتبال آسان تر شده است. از 200 بازیکن لیگ برتری شاید 5 نفر پول خوب می گرفتند اما الان از 200 نفر بالای 100 نفر پول خوب می گیرند. من سال اول که با ذوب اهن قرارداد بستم قراردادم 15 میلیون بود. آن پول 6 ماه در حسابم بود و می ترسیدم دست به آن بزنم تا تمام شود.
ذوالفقارنسب گفت فقط باید روپایی بزنی!
در دوران ذوالفقار نسب من 5 هفته پشت دروازه روپایی می زدم. می گفت جوان برود خانه و من اصلا اعتقادی به جوان ندارم. من دقیقا 35 روز فقط پشت دروازه روپایی میزدم و تا یک بازی خلعتبری و اسماعیل فرهادی و همه مصدوم شدند و بازی با پاس همدان به من فرصت رسید. دقیقه 80 به زمین آمدم و یک گل زدم و جایم را به دست آوردم. تیم ملی الان حداقل 7 بازیکن دهه هفتادی دارد و این شرایط را برای جوانان بهتر کرده.
منتظر چنین حاشیه هایی بودم
من چشمم مشکل عفونت داشت و یک سری حاشیه برایم ساختند. مشکلی نیست و بازیکنی که به استقلال و پرسپولیس می آید باید منتظر چنین حاشیه هایی هم باشد. ولی همه چیز درست می شود و من مصاحبه نمی کنم و کلا خانه هستم بعد از تمرین و این مساله باعث شد تا حاشیه ها از من دور شود.


نماد استقلالی ها را از بین می بریم
من یکی از بازی های شیش تایی ها را بوده ام و بازی با مس کرمان خودم یکی از گلزنان تیم در برد 6 بر صفر بوده ام. کسی نمی تواند این نماد را از پرسپولیس بگیرد و هواداران با این عدد میخوابند و زندگی می کنند و فخر می فروشند. پرسپولیسی ها با این 6 حال می کنند و امیدوارم امسال هم یک برد شیش تایی بیاوریم و مشخص نیست برابر کدام تیم. امسال هم رفت و برگشت استقلال را می بریم تا نماد آنها هم از بین برود و دیگر کاملا حرفی برابر ما نداشته باشند. البته مهمتر از هرچیزی قهرمانی پرسپولیس است و همه بازیکنان تلاش خواهند کرد تا به این مساله برسند و سال بعد به آسیا برگردیم.
کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه